Espana Francais English Deutsch Cesky Slovensky

:Vykurovacie rohože :Termostaty :Cenník : Kontakt :HomeZákladný popis elektrických vykurovacích rohoží HAKL TF

Elektrické podlahové vykurovacie rohože HAKL Thermo Floor (ďalej len "HAKL TF") sú cenovo výhodnou a komfortnou alternatívou tradičných vykurovacích systémov. Vyhrievacie telesá použité vo vykurovacích rohožiach HAKL TF spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky na kvalitu. Sú určené pre montáž v interiéri (suché priestory) pod podlahovú krytinu. Zabezpečujú ideálne rozloženie teploty v miestnosti a minimálnou cirkuláciou vzduchu znižujú prašnosť. Vykurovacie káble majú priamou premenou elektrickej energie v ich vykurovacích jadrách rovnomernú teplotu po celej dĺžke kábla. V prípade zapojenia na 230V bez termostatu sa povrch vykurovacieho káblu zohreje maximálne na 65°C. Vďaka spoľahlivej regulačnej technike - automatickým termostatom s nízkym príkonom (100 W/m² a 150 W/m²) pracujú vykurovacie rohože HAKL TF vo veľmi ekonomických režimoch. Maximálna dosiahnuteľná teplota podlahy je závislá od tepelnej izolácie podkladu, hrúbky zalievacej zmesi a od zvolenej podlahovej krytiny.

Konštrukcia elektrických vykurovacích rohoží HAKL TF

Elektrické vykurovacie rohože HAKL TF sú konštrukčne riešené tak, aby boli chránené podlahovou krytinou (dlažba...) v podlahovej zmesi (flexibilný lepiaci tmel, tepelne odolný samonivelačný tmel). Elektrické vykurovacie rohože HAKL TF sú určené na prevádzku na miestach, ktoré nie su nadmerne mechanicky zaťažované.
Na sklotextilnú mriežku je meandrovite fixovaný termokábel s ochranným opletením. Vykurovacie rohože sú vyrábané v 0,5 m širokom páse, v rôznych dĺžkach od 2 m do 18 m. Sklotextilnú mriežku je možné skracovať alebo deliť a prispôsobovať miestnosti.


Elektrická vykurovacia rohož HAKL TF:
1) Sklotextilná mriežka
2) Termokábel
3) Fixačná páska
4) Prívodný kábel.Správne delenie elektrickej vykurovacej rohože HAKL TF.
UPOZORNENIE:
Pri delení sklotextilnej mriežky sa nesmie v žiadnom prípade poškodiť ani skrátiť termokábel a nesmie byť namáhaný ťahom.
Rez termokábla:
1) Odporové jadro
2) Izolácia
3) Medená mriežka
4) Plášť - PVC